„Cicha noc …” – przedstawienie jasełkowe

Tą przepiękną kolędą rozpoczęły się tegoroczne jasełka. Jedna z najbardziej znanych kolęd na świecie, powstała w XIX wieku w austriackim Oberndorf bei Salzburg, do dziś zachwyca i wzrusza. I to właśnie melodia „Cichej nocy” wprowadziła w nastrój jasełkowego kolędowania, które przygotowali uczniowie z klasy drugiej i trzeciej w reżyserii wychowawczyń klas Pani Beaty Bednorz i Bogusławy Golus. Uczniowie w swoim przedstawieniu pokazali, co wydarzyło się w ową magiczną noc, kiedy narodził się w betlejemskiej stajence Jezus. Na scenie pojawili się aniołowy zwiastujący narodzenie Dzieciątka, pastuszkowie i trzej królowie oraz dzieci. Wszyscy przyszli złożyć pokłon i wręczyć dary Jezusowi. Na kolorowej scenie, a to za sprawą pięknych strojów i barwnej dekoracji, widzowie usłyszeli piękną poezję oraz kolędy i pastorałki w wykonaniu młodych artystów. Gorące brawa były podziękowaniem za wzruszający występ. Na uroczystość, która miała miejsce 22 grudnia, przyjęli zaproszenie szanowni goście: Henryk Utrata – Wójt Gminy Bojszowy, Marek Kumor – przewodniczący Rady Gminy, emerytowani nauczyciele i pracownicy szkoły: Krystyna Pierchała, Małgorzata Tarnawa, Irena Lubowiecka, Elżbieta Kuźnik – Waleczek, Danuta Mandla, Stefania Sosna oraz ksiądz proboszcz Andrzej Słabkowski i Pani Jolanta Błotko – przedstawicielka Rady Rodziców.

Przedstawienie jasełkowe poprzedziły wigilie klasowe, podczas których uczniowie wraz z wychowawcami zgromadzili się w świątecznie przystrojonych salach lekcyjnych, by zasiąść przy wigilijnych stołach, podzielić się opłatkiem składając sobie nawzajem życzenia, zaśpiewać kolędy, obdarować się drobnymi upominkami i posilić się świątecznymi smakołykami przygotowanymi przez rodziców.

Spotkanie zakończyły serdeczne życzenia bożonarodzeniowe złożone przez Dyrektora Szkoły, Małgorzatę Wolny, wójta Gminy Bojszowy Henryka Utratę i księdza proboszcza Andrzeja Słabkowskiego.

2 1 3 6 5 4 66 44 789

Skip to content