godlo

logo3m

Menu

Dzień Dziecka w naszej szkole

Dzień Dziecka w naszej szkole obchodziliśmy bardzo uroczyste. Dla uczniów przygotowano wiele niespodzianek i mnóstwo atrakcji. Do udziału w tej niezwykłej i bardzo urozmaiconej imprezie środowiskowej zostali zaproszeni, poza uczniami z naszej szkoły, przedszkolacy z zaprzyjaźnionego oddziału „Misiów”, a także rodzice przedszkolaków i uczniów klas młodszych.

O godzinie ósmej Pani Dyrektor Małgorzata Wolny powitała wszystkich zebranych i dokonała otwarcia imprezy. Bardzo serdecznie zostali przyjęci najmłodsi goście z rodzicami, czyli przyszli uczniowie klasy I. Dzieci wzięły udział  w warsztatach plastycznych, w trakcie  których przygotowały dla mamy i taty kolorowe laurki. Barwne kartki z życzeniami   wręczyły swoim rodziców jeszcze tego samego dnia podczas akademii z okazji Dnia Matki i Dnia Ojca. Akademia dla kochanych rodziców została przygotowana przez najmłodszych uczniów szkoły. Rodzice zobaczyli piękny występ, na który składały się wiersze, piosenki oraz utwór muzyczny „Marsz Radeckiego” z akompaniamentem perkusyjnym. Dopełnieniem koncertu był występ chórku szkolnego, który zaprezentował utwór Roksany Węgiel „Anyone I Want To Be”  oraz popis na skrzypcach Amelii Sztoler i na keyboardzie Sandry Błotko. Rodzice nie ukrywali łez wzruszenia i wszystkich występujących nagrodzili gromkimi brawami.

Po tej uroczystej części uczniowie klas I-III wraz z przedszkolakami i rodzicami wzięli udział w bloku zabaw sportowych pod hasłem „Mamo, Tato, baw się z nami!’. Rodzice i ich pociechy  musieli zmierzyć się z wieloma konkurencjami sportowymi wykazując się  szybkością, zwinnością i sprytem sportowym. W tym roku nie przyznano Tytułu i Pucharu Najbardziej Usportowionej Rodziny, ponieważ doceniono zaangażowanie wszystkich uczestników wesołej zabawy. To nie był koniec sportowych rywalizacji. Kolejnych atrakcji i wielu emocji dostarczyli zebranym Strażacy z OSP Międzyrzecze oraz przedstawiciele Klubu Sportowego „Polonia”. Strażacy  zorganizowali dla dzieci zawody, dzięki którym uczniowie i przedszkolacy świetnie bawili się rywalizując w różnych konkurencjach zręcznościowych.  Natomiast dzięki przedstawicielom klubu sportowego najmłodsi chłopcy mogli rozegrać profesjonalny mecz piłkarski.

W tym czasie, kiedy najmłodsi uczniowie występowali dla swoich rodziców, ich starsi koledzy uczestniczyli w zajęciach integracyjnych w ramach szkolnego Dnia Europejskiego. Samorząd Uczniowski przygotował prezentację multimedialną, dzięki której uczestnicy poznali najważniejsze fakty dotyczące Unii Europejskiej. Następnie uczniowie mogli się popisać swoją wiedzą o Europie, uczestnicząc w quizie „Europa da się lubić”. Wygrana drużyna otrzymała słodki upominek. Ostatnim etapem tej imprezy była gra planszowa „Gwiezdny Ekspres”, w której uczniowie odpowiadali na pytania o różnym stopniu trudności. Wszyscy uczestnicy turnieju wykazali się sporą wiedzą na temat Unii Europejskiej.

Z okazji Dnia Dziecka uczniowie mieli przyjemność spotkać się z niezwykle ciekawymi osobami, które chciały podzielić się z dziećmi swoimi pasjami. Do szkoły przybyła Karolina Janko, młoda biatlonistka, która może już pochwalić się sporymi sukcesami sportowymi. Dużym zainteresowaniem, szczególnie chłopców i ich tatusiów, cieszył się zabytkowy motor, którego właścicielem jest mieszkaniec Bojszów Wojciech Kapias. To nie był koniec spotkania z ludźmi z pasją. Kolejne, to z myśliwymi Koła Łowieckiego „Przepiórka”. Panowie Ireneusz Sobeczko i Karol  Handzlik opowiedzieli o swojej pracy oraz zaprezentowali najciekawsze sygnały myśliwskie zagrane na rogach. W tym miejscu warto wspomnieć o uczniach z naszej szkoły, którzy również pochwalili się swoimi sukcesami. Amelia Kowalczyk, uczennica z klasy VI zaprezentowała swoje prace plastyczne, a Wojciech Nych, uczeń z klasy VIII trofea sportowe, które wywalczył w krajowych i międzynarodowych zawodach biatlonowych. Spotkanie z pasjonatami dowodzi, że warto mieć marzenia i dążyć do ich spełnienia.

Podczas radosnego pikniku zaprezentowali się również uczniowie z klasy V i VI, uczestnicy programu „Trzymaj Formę”. Uczniowie przygotowali stoisko z pysznymi i zdrowymi produktami. Wszyscy mogli poczęstować się suszonymi jabłkami, paluszkami marchewkowymi oraz ciasteczkami owsianymi. Uwagę uczestników zabawy przyciągały również kolorowe plakaty zachęcające do aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia.

Prawdziwy piknik nie mógłby się odbyć bez atrakcji w formie poczęstunku, dlatego mamy uczniów przygotowały słodkie wypieki. Tradycyjnie były również kiełbaski z grilla oraz smaczne krupnioki. Kiełbaski były podarunkiem dla uczniów od Firmy „Boroń” z Jedliny. Natomiast prezent w postaci mlecznych wyrobów zapewniła Firma DANONE z Bierunia.

Społeczność szkolna – dyrektor Małgorzata Wolny, Rada Pedagogiczna oraz pracownicy szkoły, serdecznie dziękują Przyjaciołom Szkoły za zaangażowanie i pomoc w przygotowanie imprezy środowiskowej z okazji Dnia Dziecka: Stowarzyszeniu na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju Ziemi Pszczyńskiej Międzyrzecze, Strażakom OSP Międzyrzecze oraz  Klubowi Sportowemu „Polonia” Międzyrzecze.

Słowa szczerego podziękowania kierujemy do wspaniałych Gości, którzy przyjęli zaproszenie do naszej szkoły – Pani Karolinie Janko, Panom Wojciechowi Kapiasowi oraz Ireneuszowi Sobeczce i Pawłowi Handzlikowi.

 Ogromne podziękowanie składamy Firmie DANONE Sp. z o.o. z Bierunia za prezent dla uczniów w postaci serków i firmowych gadżetów; Firmie „Boroń” z Jedliny za ufundowanie kiełbasek; Radzie Rodziców i Strażakom OSP Międzyrzecze za zakup dla dzieci słodyczy.

Słowa uznania i podziękowania Społeczność Szkoły składa Mamom, które upiekły ciasta oraz tym wszystkim Rodzicom, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przygotowania tej ważnej imprezy, a także do wszystkich Gości, którzy przyjęli zaproszenie na imprezę z okazji Dnia Dziecka i wzięli w niej udział, gdyż niezwykle istotna jest integracja społeczności lokalnej wokół ważnego ośrodka życia społeczno-kulturalnego, jaki stanowi szkoła w Międzyrzecza.

4 1    47

14 45  455 753 4545 78963 741 783