Koncert umuzykalniający

Jak co roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w koncercie umuzykalniającym organizowanym przez Zespół AVOCADO. Założycielem zespołu jest pan Dariusz Wantuch, który jest absolwentem Wydziału Jazzu Akademii Muzycznej. Zespół AVOCADO jest jedynym z najlepszych na Śląsku profesjonalnym kameralnym teatrem muzycznym, rekomendowanym przez Wojewódzki Ośrodek Metodyczny. Zespół ten, jest również finalistą pierwszej edycji programu X-FACTOR!

Tegoroczny koncert odbył si w naszej szkole w środę, 20 kwietnia, i jego tematem przewodnim była muzyka świata. Dzięki temu spotkaniu uczniowie poznali instrumenty perkusyjne powstałe na różnych kontynentach np. Cajon w Hiszpanii, Djembe w Afryce, czy też Darbuka z Bliskiego Wschodu. Prowadzący pokazali jak za pomocą instrumentów można naśladować naturę – np. Ocean Drum wydaje dźwięki zbliżone do tych, które możemy usłyszeć nad oceanem…

Dzięki temu spotkaniu uczniowie mieli okazję podróżować po świecie muzyki i na koniec stworzyli wspólny zespół muzyczny i wykonali piosenkę „In the Jungle” znaną między innymi z filmu „Król Lew” Walta Disneya.         

147 475 658 852 536

Wspólny koncert

Skip to content