Andrzejki!

W czwartek 30 listopada odbyły się szkolne andrzejki. W tym dniu sala gimnastyczna została zamieniona w „salę wróżb”.  Pierwsza część zabawy przeznaczona była dla uczniów klas I-III. Na początku uczniowie zostali zapoznani z historią andrzejek i katarzynek oraz obrzędami i najpopularniejszymi wróżbami. Uczniowie pod okiem nauczycieli wróżyli sobie przyszłość. Były magiczne serca, czarodziejska butelka, buty, kubeczki z różańcem, obrączką i listkiem. Każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw z niecierpliwością przekłuwał papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii, losował magiczne kubeczki, by dowiedzieć się o przyszłym stanie cywilnym. Katalog wróżb był obszerny i bogaty, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego. Wiele śmiechu i radości dostarczały dzieciom przepowiednie. Wszyscy gorączkowo czekali na to, by dowiedzieć się, kto jako pierwszy z klasy zmieni stan cywilny, będzie bogaty i komu w życiu się powiedzie. Była też dobra muzyka. Wszyscy bawili się wesoło. Zmęczeni i głodni mogli uzupełnić swoje siły przy stole, który oferował pyszne ciasteczka, owoce, słodycze czy napoje.

111 4444 524 475 852 953 456 445522 8523

Dla uczniów starszych z klas IV-VII andrzejkową zabawę przygotowali członkowie Samorządu Uczniowskiego. Wróżenie stanowiło radosne przerywniki podczas dyskoteki. Starszaki przy wróżbach bawiły się równie wyśmienicie jak ich młodsi koledzy. Najwięcej emocji dostarczyła wróżba polegająca na przekłuciu szpilką papierowego serca i dokonaniu tym sposobem wyboru imienia przyszłej wybranki czy wybrańca. Uczniowie bawili się przy doskonałej muzyce, którą sami wybrali na okoliczność dyskoteki andrzejkowej. Swoją zabawę zakończyli bardzo smacznie: zjedzeniem zamówionej wcześniej pizzy.

456 7862 951 45321

Tego dnia wszyscy wspaniale się bawili, humory dopisywały, a przepowiedziana przyszłość zawsze może się spełnić. Tak naprawdę wszystko zależy od nas samych. Warto o tym pamiętać.

Skip to content