BEZPIECZEŃSTWO UCZNIA

W szkole bardzo duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo dziecka. Dlatego na początku roku szkolnego, we wrześniu i w październiku hasłem przewodnim działań o bezpieczeństwie było „Bezpieczeństwo dziecka w drodze do i ze szkoły”.

Dla najmłodszych uczniów zorganizowano grę terenową popularnie zwaną „podchodami”. Zabawa terenowa rozpoczęła się od odczytania listu, który do dzieci napisał policjant zachęcając ich do udziału w tej pouczającej zabawie. Dzieci, wykonując poszczególne zadania, w praktyce utrwalały poznane wcześniej wiadomości i umiejętności bezpiecznego poruszania się po drodze. Dzieci podczas zajęć terenowych udowodniły, że nieobce są im następujące zagadnienia: poruszanie się po drodze, gdzie nie ma i gdzie jest chodnik, przechodzenie po pasach na drugą stronę ulicy, znajomość znaków drogowych wokół szkoły i na trasie podchodów, stosowanie odblasków czy właściwe zachowanie się podczas podróży samochodem. Wszyscy świetnie poradzili sobie z różnymi (niełatwymi) zadaniami. Nagrodą dla nich były odblaski ufundowane przez PZU oraz lizaki przypominające kształtem znaki drogowe.

Zwieńczeniem działań o bezpieczeństwie dziecka było spotkanie z policjantem, które miało miejsce 9 października. Ciekawe i przystępnie poprowadzone zajęcia z najmłodszymi oraz starszymi uczniami na temat bezpieczeństwa nie tylko na drodze, ale również w szkole i w domu pomogą utrwalić tak ważne dla zdrowia i życia wiadomości. Mamy nadzieję, że te działania przyczynią się do zwiększenia bezpieczeństwa wśród uczniów naszej szkoły.

11111 2222 333333  123 145 1478 2145 65413 44444 4756 01124

 

Skip to content