Rusza Szlachetna Paczka!

1456

Komu pomagamy w tym roku?

Pani Gertruda (91 l.) mieszka w starym domu.  Pani Gertruda to starsza, schorowana kobieta, która całe życie ciężko pracowała – na kopalni oraz na roli. Niestety, nie przełożyło się to na jej sytuację materialną. Rok temu zmarła jej młodsza siostra, z którą razem prowadziły gospodarstwo rolne. Warunki bytowe kobiety są bardzo trudne – w budynku brakuje dostępu do bieżącej wody oraz zaplecza sanitarnego. Sytuację pani Gertrudy utrudnia również choroba zwyrodnieniowa stawów oraz niedosłuch. Kilka lat temu kobieta przeszła także operację. Po odliczeniu z emerytury pani Gertrudy (1250 zł) kosztów utrzymania domu i kosztów zakupu leków (655 zł), miesięczny dochód jaki pozostaje do jej dyspozycji to 595 zł. Mimo zaawansowanego wieku, pani Gertruda bez trudu potrafi przywołać z pamięci wspomnienia dawnych lat, choćby to jak kiedyś pracowało się na kopalni. Jest skromną osobą, niezależnie od wielu przeszkód stara sobie radzić z trudami dnia codziennego, nie narzeka na swój los. Choć posiada niewiele, to przygarnęła pod swój dach dwa małe koty i psa. Najważniejszą potrzebą pani Gertrudy jest opał, na który kobietę w tej chwili nie stać. Ważna jest także żywność, która jest niezbędna, by kobieta odżywiała się regularnie i zdrowo i która pozwoli odciążyć budżet domowy. Pani Gertruda prosi także o nową kuchenkę na butlę gazową, dzięki której kobieta miałaby możliwość zjedzenia ciepłego posiłku. Obecna kuchenka zagraża zdrowiu i życiu kobiety – psuje się i w każdej chwili może wybuchnąć.

Jakie są potrzeby?

– Żywność trwała: Konserwy mięsne, Kawa, Konserwy rybne, Dżem, Warzywa w puszkach

Inne produkty żywnościowe: Kakao, chleb

– Środki czystości: Proszek do prania, Płyn do mycia naczyń, Mydło/żel myjący, Pasta do zębów, Płyny czyszczące, Szampon, Szczoteczka do zębów

– Wyposażenie mieszkania: Kołdra, Koc, Pościel, Poduszka

Pani Gertruda ucieszyłaby się z ciepłej kołdry, koca, kompletu pościeli i poduszki, ponieważ stare są już mocno wysłużone, a zbliża się zima.

Brakujące sprzęty: Kuchenka na butlę gazową – obecna zagraża życiu pani Gertrudy, w każdej chwili może się zepsuć.

– Inne potrzeby: Opał – pani Gertruda nie ma środków by go zakupić, sucha karma dla kotów i psa.

– Specjalne upominki: Fartuch z kieszeniami – pani Gertruda nosi go jako wierzchnie okrycie, obecny jest już bardzo wysłużony. Pani Gertruda jest raczej drobnej postury.

Dary przynosimy do 7 grudnia 2017 r. i składamy u wychowawców klas. Wszelkich informacji udziela p. Karolina Fogel, Samorząd Uczniowski oraz przewodnicząca Wolontariatu Szkolnego – Olga Zygmuncik.

Uwaga!

Przygarniemy puste, mocne kartony, które posłużą do przygotowania paczki. Z góry dziękujemy za Waszą hojność!

 

Skip to content