Turniej strażacki

13 marca 2019 r. w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. Jerzego Popiełuszki w Świerczyńcu odbył się XXVI Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej. Celem turnieju strażackiego jest popularyzacja wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru oraz praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym i techniką pożarniczą, poznawanie tradycji i organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz wyłonienie najlepszych uczestników Turnieju.

Naszą szkołę reprezentowali dwaj uczniowie, z klasy siódmej Paweł Stanowski i z klasy ósmej Adrian Maliszak. Uczniowie musieli odpowiedzieć na 40 niełatwych pytań testowych i z tego zadania wywiązali się doskonale. Chłopcy godnie reprezentowali naszą szkołę, a Adrian Maliszak po emocjonującej dogrywce zajął I miejsce. W kwietniu Adrian Maliszak przystąpi do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej.

Nagrody, dyplomy i medale ufundował Wójt Gminy Bojszowy Adam Duczmal.

Uczniów do Turnieju na poziomie klas IV-VIII przygotowała Pani Monika Piechula.    

Konkursowi wiedzy pożarniczej towarzyszył konkurs plastyczny. Nagrody za pięknie wykonaną pracę otrzymali następujący uczniowie:

  • Sandra Błotko
  • Natalia Ewicz
  • Piotr Biesok
  • Filip Rogalski
  • Marek Błotko
  • Aleksandra Goc

Wszystkich uczestnikom konkursu gratulujemy, a za Adriana trzymamy kciuki i życzymy mu wysokiej lokaty w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej.

45 74 756 53951

Skip to content