Bezpieczny uczeń

W szkole bardzo duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo dziecka. W związku z tym powstał projekt pt. „Żyję zdrowo, żyję bezpiecznie”, którego realizację zaplanowano na cały rok szkolny 2017/2018 w formie innowacji pedagogicznej.

W październiku hasłem przewodnim innowacji jest „Bezpieczeństwo dziecka w drodze do i ze szkoły”. Zaplanowano dla uczniów szereg ciekawych zajęć mających na celu utrwalanie zasad ruchu drogowego.

Dla najmłodszych uczniów zorganizowano grę terenową popularnie zwaną „podchodami”. Dzieci, wykonując poszczególne zadania, w praktyce utrwalały poznane wcześniej wiadomości i umiejętności bezpiecznego poruszania się po drodze. Uczniowie podczas zajęć terenowych udowodnili, że nieobce są im następujące zagadnienia: poruszanie się po drodze, gdzie nie ma i gdzie jest chodnik, przechodzenie po pasach na drugą stronę ulicy, znajomość znaków drogowych wokół szkoły i na trasie podchodów, stosowanie odblasków czy właściwe zachowanie się podczas podróży samochodem. Wszystkie dzieci świetnie radziły sobie z różnymi (niełatwymi) zadaniami. Nagrodą dla nich były odblaski ufundowane przez PZU, a przypominające o bezpieczeństwie na drodze.

 2 34 5 6 7  861 7895  66 77 88 99 147 789 963 321 159 852                   

Zwieńczeniem działań o bezpieczeństwie dziecka było spotkanie z policjantem, które miało miejsce 19 października.  Ciekawe i przystępnie poprowadzone zajęcia z najmłodszymi oraz starszymi uczniami na temat bezpieczeństwa nie tylko na drodze, ale również w szkole i w domu pomogą utrwalić tak ważne dla zdrowia i życia wiadomości. Mamy nadzieję, że te działania przyczynią się do zwiększenia bezpieczeństwa wśród uczniów naszej szkoły.

777777 888888 

Skip to content