Bezpieczny uczeń

W naszej szkole duży nacisk kładzie się na bezpieczeństwo dziecka w różnych sytuacjach. W związku z tym powstał projekt pt. „Żyję zdrowo, żyję bezpiecznie”, którego realizację zaplanowano na cały rok szkolny 2015/2016.  Zagadnienia zawarte w tym projekcie to: Bezpieczeństwo dziecka w drodze do i ze szkoły; Nauka i doskonalenie umiejętności udzielania pierwszej pomocy; Bezpieczeństwo w sieci; Uczymy się bezpiecznych i kulturalnych relacji z drugim człowiekiem – rówieśnikiem i dorosłym; Bezpieczne zabawy zimowe; W zdrowym ciele zdrowy duch; Świat woła o pomoc – chcemy żyć na bezpiecznej planecie; STOP używkom – uczeń wolny od nałogów; Zobacz, co ci zagraża.

We wrześniu i w październiku hasłem przewodnim jest „Bezpieczeństwo dziecka w drodze do i ze szkoły”. Zaplanowano dla uczniów szereg ciekawych zajęć w postaci gier terenowych, konkursu wiedzy o ruchu drogowym oraz spotkania z policjantem – mających na celu utrwalanie zasad ruchu drogowego.

Dla najmłodszych uczniów oraz przedszkolaków we wrześniu zorganizowano grę terenową popularnie zwaną „podchodami”. Dzieci, wykonując poszczególne zadania, w praktyce utrwalały poznane wcześniej wiadomości i umiejętności bezpiecznego poruszania się po drodze. Uczniowie podczas zajęć terenowych udowodnili, że nieobce są im następujące zagadnienia: poruszanie się po drodze, gdzie nie ma i gdzie jest chodnik, przechodzenie po pasach na drugą stronę ulicy, znajomość znaków drogowych wokół szkoły i na trasie podchodów, chodzenie z odblaskami, przestrzeganie zasad bezpieczeństwa w szkole i na placu zabaw.

Wszystkie dzieci świetnie radziły sobie z różnymi (niełatwymi) zadaniami. Nagrodą dla nich były upominki ufundowane przez PZU, a przypominające o bezpieczeństwie na drodze.

            Zwieńczeniem działań o bezpieczeństwie dziecka było spotkanie z policjantami, które miało miejsce 29 września. Ciekawa i przystępnie poprowadzona lekcja z najmłodszymi uczniami pozwoliła utrwalić tak ważne dla zdrowia i życia wiadomości. Mamy nadzieję, że te działania przyczynią się do zwiększenia bezpieczeństwa wśród uczniów naszej szkoły.

 

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 15 1 4 44 4444

Skip to content