Działalność charytatywna

W roku szkolnym 2014/2015 uczniowie naszej szkoły angażują się w różne akcje charytatywne i  środowiskowe:

1. Pomoc leśnym zwierzętom – zbiórka żołędzi:

https://spkassolik.pl/w-trosce-o-lesne-zwierzeta/

 

2. Góra Grosza

Kolejny raz włączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza”, która polega na zbieraniu monet, w szczególności tych najdrobniejszych, które z łatwością można znaleźć w każdym portfelu czy skarbonce. Celem akcji „Góra Grosza” jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych, kwalifikowanych rodzin zastępczych oraz najbardziej potrzebujących domów dziecka.

Zebraliśmy 443,21 zł (10521 monet).

 gora-grosza

3. Pomagamy zwierzętom

Fundacja Zwierzęca „Arkadia” działającą na terenie powiatu pszczyńskiego prowadzi akcję „Pomóż nam pomagać”. Fun­dacja zapew­nia zwierzętom wyży­wie­nie i opiekę wetery­naryjną przez cały okres pobytu w domu tymczasowym. Dąży również do tego, aby w Pszczynie powstało Schro­nisko dla Zwierząt Bez­dom­nych, aby bez­domne zwierzęta z powiatu żyły w godnych warunkach. Opieka całoroczna nad bezdomnymi zwierzętami wymaga dużych nakładów, wymaga wsparcia i pomocy. Społeczność szkolna odpowiedziała na apel fundacji i zbiera dla zwierząt karmę, koce, smycze, miski, czyli to, co zwierzętom jest potrzebne. Akcja trwa cały rok i nadzorowana jest przez Samorząd Szkolny.  

 

 4. Zbiórka nakrętek

Przez wiele lat zbieraliśmy nakrętki dla niepełnosprawnej Małgosi. Pieniądze ze sprzedaży nakrętek były przeznaczone na pomoc medyczną i rehabilitację dziecka. W tych działaniach wspierały nas ościenne szkoły w Gminie Bojszowy, za co im serdecznie dziękujemy. Obecnie kontynuujemy zbieranie nakrętek dla chorej osoby z Jankowic. W swoich działaniach kierujemy się ważną maksymą, która mówi, że WARTO POMAGAĆ, a „Dobro czynione innym – zawsze do nas powraca”.

Zbiórka nakrętek została ogłoszona, jako konkurs klasowy i patronat nad nim przejął Samorząd Szkolny.

 

 5. Pomóż i TY

Uczniowie wraz z nauczycielami Szkoły Podstawowej im. Józefa Kassolika w Międzyrzeczu włączyli się w akcję na rzecz osób niepełnosprawnych i niewidomych „Pomóż i TY”.

Tegoroczna akcja stawia za cel pomoc 17-letniemu Kamilowi Dominiak, który od urodzenia choruje na Mózgowe Porażenie Dziecięce. Kamil jest bardzo pogodny i otwarty pomimo własnych ograniczeń. Każdego dnia stawia czoło nowym wyzwaniom, dlatego oprócz systematycznej rehabilitacji potrzebuje zakupu sprzętu do edukacji i obsługi komputera za pomocą ruchów gałek ocznych tj. „PCEye GO”. Koszt „PCEye Go” – ok. 22 000 zł przewyższa możliwości finansowe rodziny Kamila, dlatego od ofiarności i dobroci ludzi o otwartym sercu zależeć będzie jego edukacja.

Na chwilę obecną udało Nam się zebrać kwotę: 259zł.

Otrzymaliśmy tytuł MECENASA FUNDACJI:  „POMÓŻ I TY”

dyplom

 

Skip to content