Dzień Chłopca i zabaw jesiennych

Atrakcyjna jesień

30 września w naszej szkole odbyła się impreza terenowa pod hasłem „Atrakcje jesieni” połączona z obchodami Dnia Chłopca. Wzięli w niej udział najmłodsi uczniowie z klas I – III wraz z wychowawcami. Do wspólnej zabawy zostały również zaproszone dzieci z oddziału przedszkolnego.

Wspólne spotkanie rozpoczęło się od życzeń dla chłopców z okazji ich święta. Dziewczynki wręczyły kolegom przygotowane własnoręcznie laurki i niespodzianki w postaci drobnych upominków. Następnie uczniowie z klasy III wyruszyli na jesienną wyprawę rowerową leśnymi ścieżkami Międzyrzecza w celu poszukiwania Pani Jesieni. W tym czasie ich młodsi koledzy wraz z przedszkolakami wzięli udział w zabawie terenowej pt. „Wyprawa do parku”, podczas której rozwiązywali różne zadania. Wśród nich była zagadka, a także rzut do celu kasztanami, ułożenie z puzzli sylwetek ptaków, które odleciały do ciepłych krajów, wybranie właściwego ubioru na jesienną aurę, pokolorowanie i nazwanie jesiennych liści, rozpoznanie warzyw i owoców. Dzieci udowodniły, że nieobca jest im wiedza o tej niezwykłej porze roku.

Po wyprawie w teren – rowerem i pieszo – nadszedł czas na odpoczynek oraz opiekanie kiełbasek i wspólne zabawy przy ognisku. Na zakończenie odbyły się zawody sportowe, poprowadzone przez Monikę Piechulę, nauczyciela wychowania fizycznego. Główną rolę w rywalizacji sportowej odegrały oczywiście ziemniaki, z którymi dzieci biegały, „sadziły”, a także toczyły za pomocą kijów unihokejowych.

Starsi uczniowie obchodzili Dzień Chłopca w swoich klasach. Dziewczyny złożyły kolegom życzenia, przygotowały upominki, a szóstoklasistki zorganizowały słodki poczęstunek z własnoręcznie upieczonymi babeczkami. O wszystkich chłopcach w szkole pamiętały też dziewczyny z Samorządu Uczniowskiego, które obdarowały kolegów cukierkami.

 

Jedno z zadań do wykonania przez dzieci - kolorowanie jesiennych liści Kto zostanie Mistrzem celności Maluchy rzucają kasztanami do celu Najlepsi w rzucie do celu Sportowa rywalizacja Uczestnicy jesiennej zabawy Układanie z puzzli sylwetek ptaków Wypoczynek przy ognisku

Skip to content