Dzień Edukacji Narodowej

„Uśmiechów tysiące…” przesyłali swoim nauczycielom, pracownikom obecnym i emerytowanym uczniowie podczas uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej, która odbyła się 14 października br. Uroczystość rozpoczęła się w kościele parafialnym, gdzie odprawiono mszę świętą w intencji obecnych i byłych pracowników szkoły oraz zmarłych, którzy byli ze szkołą związani.

Po mszy świętej pracownicy szkoły, uczniowie, zaproszeni goście oraz rodzice spotkali się w szkolnej sali gimnastycznej, gdzie nastąpił dalszy ciąg uroczystości w postaci występów uczniowskich. Wszystkich przybyłych powitała najpierw Dyrektor szkoły, pani Małgorzata Wolny, a następnie program artystyczny rozpoczęły dzieci z klasy III (Sandra Błotko, Kornelia Janosz, Amelia Kowalczyk, Lena Lysko, Zygmunt Zięba), które zaśpiewały w prezencie po angielsku znaną piosenkę Louisa Armstronga „What a wonderful world”. Następnie piąto- i szóstoklasiści biorący udział w zajęciach Innowacji pedagogicznej „Czytam i wchodzę w rolę” wystąpili w kabarecie pt. „Gdyby nauczyciel był uczniem i odwrotnie…”. Humorystyczny występ pokazał szkołę z perspektywy uczniów oraz nauczycieli, a także przybliżył trudności jednych i drugich napotykane w codziennym szkolnym życiu.

Na obchody Dnia Edukacji Narodowej przybyli znakomici goście: Przewodniczący Rady Gminy, a także przyjaciel szkoły – pan Marek Kumor, byli pracownicy szkoły, którzy obecnie przebywają na zasłużonej emeryturze: pani Danuta Kwiecień, pani Irena Lubowiecka, pani Krystyna Pierchała i pani Anna Obetkon. W tym ważnym dniu obecne były również Mamy reprezentujące Radę Rodziców – pani Monika Janosz i pani Jolanta Błotko, które wraz z Panią Dyrektor złożyły nauczycielom i pracownikom szkoły najserdeczniejsze życzenia oraz wręczyły kwiaty i słodkie upominki. Następnie nauczyciele spotkali się w klasach z wychowankami, gdzie otrzymali od uczniów życzenia i kwiaty. Dzień zakończył się w świątecznej atmosferze.

W przygotowaniu kabaretowego programu artystycznego przeplatanego piosenkami pomogły uczniom panie: Anna Ziomek-Kocek, Karolina Fogel i Joanna Goc.

12

 

2

3

4

5

1

123

1234

145

 

Skip to content