Dzień Przyjaciela w naszej szkole

       16 maja w naszej szkole miało miejsce niezwykłe wydarzenie, świętowaliśmy Dzień Przyjaciela. Impreza rozpoczęła się od zaprezentowania społeczności szkolnej inscenizacji pt. „Razem Raźniej”. Scenki przedstawione przez uczniów klasy piątej oraz tytułowa piosenka „Razem raźniej” niosły ważne przesłanie – razem jesteśmy silniejsi, łatwiej nam pokonywać różne problemy i możemy na siebie liczyć. Po tej budującej inscenizacji zaproszono uczniów klas I – IV do udziału w zajęciach plastycznych pt. „Zabawa z przyjacielem”. Dzieci ukazały na swoich rysunkach różne przykłady zabawy z kolegami. Ta aktywność twórcza pokazała duże zaangażowanie jej uczestników oraz niezwykłą pomysłowość dzieci. Prace można było podziwiać na korytarzu szkolnym, gdzie zaprezentowano wszystkie rysunki uczniów.

W tym czasie, gdy najmłodsi rysowali zabawę z przyjacielem, starsi uczniowie wzięli udział w grze terenowej pt. „Bieg przyjaźni”. Niestety z uwagi na niesprzyjającą aurę, gra nie odbyła się – jak planowaliśmy – na boisku szkolnym, tylko w szkole. Na korytarzach, w klasach, różnych zakamarkach ustawiliśmy 6 stanowisk z zadaniami. Uczniowie z klasy piątej, szóstej i siódmej zostali podzieleni na sześć grup. Każda grupa, poruszając się według kodu po budynku szkolnym od stanowiska do stanowiska, rozwiązywała różne zadania. Uczniowie musieli między innymi rozwiązać rebus i krzyżówkę, której hasłem było słowo „tolerancja”, dokończyć przysłowia o przyjaźni, rozszyfrować zdania zapisane alfabetem Morse´a, wymienić akcje charytatywne, w których uczestniczyli w tym roku szkolnym czy rozwiązać mini tekst o zdrowym stylu życia. Drużyny, rozwiązując przygotowane dla nich zadania, wykazały się dużą znajomością tematyki związanej z działaniami profilaktyczno-wychowawczymi w szkole. W tej zabawie liczyły się przede wszystkim aktywność, kreatywność i umiejętność współdziałania uczniów.

Kiedy wyjrzało słońce, wszyscy uczniowie udali się na boisko szkolne, gdzie rozegrano zawody sportowe. Uczniowie klas I – IV świetnie bawili się podczas wyścigów drużyn, zaś ich starsi koledzy rozegrali mecz koszykówki. Wszystkich sportowców obowiązywała zasada fair play i wszyscy pamiętali o tym podczas gry. Na zakończenie Dnia Przyjaciela uczniowie, nauczyciele i wychowawcy utworzyli duże koło, gdzie uściskiem dłoni przekazali sobie iskierkę przyjaźni. To był bardzo piękny, wzruszający i udany dzień.

Dzień Przyjaciela został uwieczniony na zdjęciach:

  1. Inscenizacja „Razem Raźniej”
  2. Zajęcia plastyczne „Zabawa z przyjacielem”
  3. Gra terenowa „Bieg Przyjaźni”
  4. Zawody sportowe
  5. Przesłanie iskierki przyjaźni

 

11 22 33 44 55 66 77 88 99 63 85 741 756 7852 142 456 753 357 

Skip to content