IX edycja programu „Akademia Bezpiecznego Puchatka” w naszej szkole

Uczniowie Klasa I przystąpili do realizacji ogólnopolskiego programu edukacyjnego ,,Akademia Bezpiecznego Puchatka”. Program został przygotowany przez firmę Maspex oraz markę Puchatek wraz z Biurem Prewencji i Biurem Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji i Nauczycieli. Patronat honorowy sprawuje Komendant Główny Policji oraz Wszystkie Kuratoria Oświaty. Realizacja programu ma na celu zapewnienie dzieciom bezpieczeństwa podczas poznawania świata i zawierania nowych znajomości.
Korzystając z materiałów edukacyjnych wraz ze scenariuszami zajęć wychowawczyni p. Zofia Drobiczek przekazywała uczniom niezbędną wiedzę o tym, jak być bezpiecznym na drodze, w szkole, w domu, w czasie zabawy i korzystania z Internetu. Pierwszoklasiści wysłuchali opowiadań Puchatka: ,,Odblaski w drodze do szkoły” oraz ,,Ania wzywa pogotowie”. W ten sposób uczyli się samodzielności i odpowiedzialności. 
Uczniowie otrzymali książeczkę edukacyjną z interesującymi grami i zabawami, a ich rodzice broszurę informacyjną z poradami, między innymi, na temat jak wspierać kreatywność dziecka, jak pomóc dziecku w osiągnięciu sukcesu w szkole.
W listopadzie w ramach ,,Akademii Bezpiecznego Puchatka” pierwszoklasiści napisali Test Bezpieczeństwa podsumowujący zajęcia Akademii Bezpiecznego Puchatka. 
Program edukacyjny ,,Akademia Bezpiecznego Puchatka” będzie realizowany również w drugim półroczu. Zaproponowane w nim ciekawe gry edukacyjne rozwijające umiejętność efektywnego zapamiętywania, trening koncentracji oraz umiejętność selekcji informacji i kreatywność będą wykorzystywane na zajęciach edukacyjnych w klasie pierwszej.

853 463 852 951

96541

Skip to content