Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Październik to miesiąc, w którym biblioteki szkolne na całym świecie obchodzą długie czytelnicze święto. W naszej szkole odbyło się w październiku wiele spotkań z uczniami wszystkich klas, by świętować i dzięki temu jeszcze bardziej dbać o rozwój kompetencji i zainteresowań czytelniczych wychowanków, a także by promować czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży oraz kształtować dobry nawyk codziennego sięgania po książkę.

Uczniowie klas IV – VI wzięli udział w szkolnym etapie ogólnopolskiego konkursu plastyczno-czytelniczego „Baśnie, naturalnie!”, który polegał na wykonaniu przez młodzież ilustracji do wybranej baśni na kartonie formatu A3 wyłącznie przy użyciu naturalnych materiałów, np.: muszelek, kamyków, piasku, liści. Prace zostały wykonane w szkole pod okiem nauczyciela plastyki, p. Joanny Goc oraz bibliotekarza, p. Anny Ziomek-Kocek. Spośród wszystkich baśniowych ilustracji szkolna komisja konkursowa wyłoni trzy najlepsze, które będą reprezentowały szkołę podczas finału konkursu w Łodzi. Termin nadsyłania prac konkursowych upływa w grudniu.

Grupa młodszych uczniów z klas I – III oraz czwartoklasiści świętowali 90. urodziny najsympatyczniejszego literackiego misia, czyli Kubusia Puchatka, bohatera książek angielskiego pisarza Alana Aleksandra Milne. Dzieci w swoich klasach pod opieką pani bibliotekarki przygotowały przyjęcie urodzinowe Kubusia: nakryły stół białym obrusem, rozłożyły kolorowe serwetki, a następnie częstowały się „małym co nieco”, którego głównym przysmakiem był oczywiście miód. Oprócz uczty dla podniebienia, była także uczta literacka, czyli czytanie ostatniego rozdziału „Kubusia Puchatka”, w którym Krzyś wyprawia przyjęcie na cześć misia za to, że uratował swego przyjaciela Prosiaczka z powodzi. Dodatkowo trzecioklasiści wykonali ilustracje z Puchatkiem w roli głównej, a uczniowie klasy II chętnie zabrali do domu kolorowanki z ulubionym misiem.

Ważnym wydarzeniem było również zarejestrowanie szkoły do udziału w całorocznym III Ogólnopolskim projekcie i konkursie czytelniczym „Wielka Liga Czytelników”, który w tym roku szkolnym odbywa się pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.

 

20161102_13115114   159 20161017_101829 852  851239 

Skip to content