MZK Tychy – bezpłatne przejazdy dzieci i młodzieży

Bezpłatne przejazdy dzieci i młodzieży

Szanowni Państwo!

Miejski Zarząd Komunikacji uprzejmie informuje pasażerów, iż począwszy od dnia 01.01.2018 r. wprowadzona zostaje możliwość bezpłatnego przemieszczania się dzieci i młodzieży, mającej miejsce zamieszkania na terenie gmin wchodzących w skład Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii w wieku od 7 do 16 roku życia:

a) urodzone w okresie od 1 stycznia do 30 września – posiadają uprawnienie do 30 września roku kalendarzowego, w którym uczeń ukończył 16 rok życia,
b) urodzone w okresie od 1 października do 31 grudnia – posiadają uprawnienie do dnia 16 rocznicy urodzin, na podstawie ulgi zapisanej na karcie ŚKUP.

Przedmiotowa możliwość dotyczy wyłącznie przejazdów na liniach organizowanych przez MZK Tychy, KZK GOP oraz MZKP Tarnowskie Góry.

Powyższe zwolnienie z opłat dotyczy również dzieci i młodzieży z gmin członkowskich tyskiego porozumienia międzygminnego, które nie weszły w skład Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

Jednocześnie informuje się, iż do czasu wyrobienia przez dzieci i młodzież kart ŚKUP, przy kontroli biletów honorowane będzie okazanie ważnej legitymacji szkolnej, potwierdzającej wiek pasażera.

Szczegóły składania wniosków o kartę ŚKUP dla dzieci znajdują się na stronie www.portal.kartaskup.pl. Karty ŚKUP można również uzyskać w Punktach Obsługi Klienta. Najbliższe z nich zlokalizowane są w Tychach
na ul. Dąbrowskiego 87 oraz na ul. Konfederatów Barskich 19.

Pełna lista punktów POK dostępna jest tutaj.

W związku ze zmianami opisanymi powyżej pragniemy zaznaczyć, iż nie ma potrzeby dalszego zakupywania biletów dla osób objętych zwolnieniem na styczeń 2018 roku i na miesiące następne.

Ponadto informuje się pasażerów, iż do przejazdów bezpłatnych uprawnione są dzieci do 7 roku życia, tj. do dnia 7 rocznicy urodzin, wraz z wózkiem na podstawie oświadczenia osoby opiekującej się dzieckiem w czasie podróży.

Informacji o nowych zasadach taryfowych udzielają pracownicy Centrum Obsługi Pasażerów tel. (32) 219-38-20 wew. 29, 36 i 37, w godzinach:
– poniedziałek – czwartek – 6:00 – 19:30
– piątek – 6:00 – 13:30
– sobota – 7:00 – 14:30

 

Skip to content