Niech żyje bal

Karnawałowo-walentynkowy bal przebierańców w naszej szkole miał miejsce 14 lutego. Wzięły w nim udział dzieci z klas I – III oraz przedszkolacy międzyrzeckiego oddziału Gminnego Przedszkola w Bojszowach.

Szkolna sala gimnastyczna zamieniła się w piękną kolorową salę balową przystrojoną balonikami i serpentynami. Udekorowali ją uczniowie wraz z wychowawcami.

Bal – jak na prawdziwy bal przystało – rozpoczęto uroczystym polonezem. Uczniowie pod kierownictwem wodzireja starali się dokładnie wykonywać wcześniej wyćwiczone kroki        i figury. Następnie nastąpiła prezentacja strojów. A było co podziwiać: księżniczki, rycerzy, wróżki, postacie z bajek i komiksów. Zabawa w rytmie ulubionych hitów dyskotekowych była przeplatana konkursami tanecznymi. Po słodkim poczęstunku rozpoczęła się druga część imprezy – walentynkowa. Dużej dawki emocji dostarczyło dzieciom wręczanie walentynkowych niespodzianek – kolorowych kartek z życzeniami, które uczniowie wykonali własnoręcznie i przez cały tydzień umieszczali w specjalnym, kolorowym pudełku. Atrakcją balu był również walentynkowy taniec kotylionowy – oczywiście kotyliony były w kształcie serca – oraz taniec w parach z balonikami w kształcie serduszek. Mali uczestnicy twierdzą, że impreza była udana.

Starsi uczniowie z klas IV – VI swoją walentynkowo-karnawałową dyskotekę zorganizowali 18 lutego. Tańczyli w takt ulubionych najnowszych przebojów, a tańce przeplatali konkursami. Młodzież przygotowała też szwedzki bufet, na którym znalazły się przede wszystkim słodycze. Jedną z atrakcji dyskoteki było wręczanie walentynek, które stało się już tradycją międzyrzeckiej szkoły. Imprezę przygotował Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem.

Skip to content