O KSIĄŻKACH ZE SMAKIEM

Taki tytuł miało spotkanie naszych uczniów z Adamem Szają – dziennikarzem, blogerem książkowym, twórcą bloga smakksiazki.pl, podróżnikiem śladami bohaterów książek i pisarzy, człowiekiem, który swoją pasję przeobraził w pracę. Rozmowę przeprowadziła Beata Wrobel, bibliotekarka Gminnej Biblioteki Publicznej w Bojszowach.

Uczniowie dowiedzieli się, skąd pomysł na to, by zarabiać na życie, opowiadając o książkach, a także jak to się stało, że ich Gość wyruszył w świat śladami książek i ich twórców. Dzieci i młodzież obejrzały fragmenty filmów zrealizowanych przez Adama Szaję: pierwszy z wyjazdu na Targi Książki w Kijowie w 2023 r., drugi dotyczył wizyty w Stambule, gdzie znajduje się maleńkie Muzeum Adama Mickiewicza w miejscu, w którym poeta spędził ostatnie chwile życia. Pan Adam szczerze opowiadał też o swoich szkolnych latach, ulubionych przedmiotach, czytaniu lektur szkolnych. Zostawił także uczniom radę na przyszłość, by robić w życiu to, co się kocha. Spotkanie zakończyło się odpowiadaniem na liczne pytania uczniów. Było bardzo ciekawie i sympatycznie!

Społeczność międzyrzeckiej Szkoły dziękuje Adamowi Szai za przyjęcie zaproszenia na spotkanie, Beacie Wrobel za profesjonalne poprowadzenie rozmowy, a Gminnej Bibliotece Publicznej w Bojszowach za wspaniałą, owocną współpracę.

Spotkanie odbyło się 4 marca br., zostało zorganizowane dzięki dofinansowaniu z budżetu państwa realizacji działań promujących czytelnictwo w ramach Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025”.

#NPRCz2.0

Skip to content