Pasowanie Uczniów klasy I

28 października odbyło się Pasowanie Uczniów Klasy I. Od września 11 pierwszoklasistów: Sandra Bogocz, Tomasz Deda, Tymoteusz Ewicz, Magdalena Jaromin, Mateusz Madeja, Nikodem Miernik, Milena Niewiadomska, Kinga Pyplacz, Patryk Sitko, Mateusz Widera i Martyna Zygmuncik pilnie przygotowywało się do tego ważnego wydarzenia pod czujnym okiem wychowawczyni pani Tamary Żelaznej.

Podczas uroczystości Samorząd Uczniowski i uczniowie klasy VI przeprowadzili „egzamin” i sprawdzili czy dzieci zasługują na przyjęcie do społeczności szkolnej. Z wszystkimi zadaniami dzieci poradziły sobie śpiewająco i udowodniły, że zasługują na tytuł Pierwszoklasisty Szkoły Podstawowej im. Józefa Kassolika w Miedzyrzeczu. Następnie Przewodnicząca Szkoły, Maja Fogel, odczytała tekst ślubowania i pierwszoklasiści złożyli uroczyste przyrzeczenie na sztandar szkoły. Po ślubowaniu Pani Dyrektor wraz z przedstawicielem Rady Gminy, panem Markiem Kumorem, dokonali uroczystego pasowania oraz wręczyli dzieciom ich pierwsze dokumenty – legitymacje szkolne. Na koniec uczniowie otrzymali drobne upominki od wychowawcy, od pana Marka Kumora, a od rodziców – to na co czekali z największą niecierpliwością – rogi obfitości!

Uroczystość uświetnili swoim śpiewem uczniowie klasy III.

Słowa uznania i podziękowania należą się rodzicom uczniów klasy pierwszej, którzy przygotowali poczęstunek i zaprosili na niego gości oraz swoje pociechy.

 

1 2 3 4 5  2 3 6 1  8 44 77 88

 

Zachęcamy do obejrzenia filmu z uroczystości:

 

 

 

Skip to content