Śniadanie Daje Moc!

1

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają siłę na resztę dnia w szkole, potrafią skoncentrować się na zajęciach i wykonywać ćwiczenia na wychowaniu fizycznym. Duże odstępy między posiłkami powodują, że spada zawartość glukozy we krwi, co z kolei prowadzi do zmęczenia, obniżonej sprawności i koordynacji ruchowej, oraz problemów z przyswajaniem wiedzy. Śniadanie to najlepszy start w nowy dzień! Dlatego powstał krajowy program edukacyjny: Śniadanie Daje Moc, w którym uczniowie klas 0-3 szkół podstawowych uczą się właściwych nawyków zdrowego odżywiania.
Nasza szkoła od wielu lat uczestniczy w tym programie organizując dla uczniów zajęcia, dzięki którym realizuje się główne cele projektu: zwiększanie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka.
Już od sześciu lat w całej Polsce 8 listopada obchodzony jest Dzień Śniadanie Daje Moc. Również w tym roku nauczyciele i wychowawcy z naszej szkoły wraz z uczniami postanowili w sposób szczególny uświetnić ten dzień. Ale zanim przystąpiono do realizacji zadań w finale, dzieci klas młodszych uczestniczyły w zajęciach promujących zdrowy styl życia. Gospodarzami szkolnego finału byli uczniowie klas I – III, którzy zaprosili przedszkolaków i starszych kolegów do przygotowania zdrowego, smacznego i kolorowego śniadania. Ten szczególny dzień rozpoczął się prezentacją multimedialną na temat zdrowego odżywiania. Sporo emocji wśród uczniów i zaproszonych gości wywołał konkurs pt. „Czy wiem, co jem?” Podczas mini quizu należało zadecydować za pomocą czerwonych lub zielonych kartek, które jedzenie jest zdrowe, a które nie. Okazało się, że uczniowie posiadają znakomitą wiedzę na ten temat, oby ją tylko stosowali w codziennym życiu. Na zakończenie pierwszej części imprezy każda klasa otrzymała 12 zasad zdrowego odżywiania, które wspólnie odczytano i zadeklarowano stosować na co dzień. Wreszcie nastąpił najważniejszy moment naszego święta – wspólne przygotowanie w klasach i spożycie II śniadania oraz wykonanie kolorowych kanapek, sałatek i przekąsek do degustacji.
Cieszymy się, że na naszą imprezę przybyli znakomici goście: Przewodniczący Rady Gminy, pan Marek Kumor, Inspektor ds. Oświaty – pani Urszula Pomietło, Przewodnicząca Rady Rodziców – Katarzyna Rogalska oraz rodzice uczniów. Wszyscy podziwiali, smakowali wspaniałe wytwory uczniów. To był bardzo ciekawy, kolorowy i smaczny dzień!

 

 14 145  159 99 852 853 963 753    123 753 8 45 14 75 

Skip to content