Śniadanie Daje Moc!

1111

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają siłę na resztę dnia w szkole, potrafią skoncentrować się na zajęciach i wykonywać ćwiczenia na wychowaniu fizycznym.

Nasza szkoła od wielu lat uczestniczy w tym programie organizując dla uczniów zajęcia, dzięki którym realizuje się główne cele projektu: zwiększanie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka.

Również w tym roku nauczyciele i wychowawcy z naszej szkoły wraz z uczniami postanowili w sposób szczególny uświetnić ten dzień. Ale zanim przystąpiono do realizacji zadań w finale, dzieci klas młodszych uczestniczyły w zajęciach promujących zdrowy styl życia. Gospodarzami szkolnego finału, który miał miejsce 7 listopada byli uczniowie z klas I – III. Uczniowie zaprosili i zachęcili przedszkolaków i starszych kolegów do przygotowania zdrowego, smacznego i kolorowego śniadania. Ten szczególny dzień rozpoczął się prezentacją multimedialną nt. zdrowego odżywiania. Sporo emocji wśród uczniów wywołał konkurs pt., „Które śniadanie jest wartościowe?” Podczas mini quizu należało zadecydować za pomocą czerwonych lub zielonych kartek, które jedzenie jest zdrowe, a które nie. Okazało się, że uczniowie posiadają znakomitą wiedzę na ten temat, oby ją tylko stosowali w codziennym życiu. Na zakończenie pierwszej części imprezy uczniowie przypomnieli 12 zasad zdrowego odżywiania, które odczytano i zadeklarowano stosować w życiu. Wreszcie nastąpił najważniejszy moment naszego święta – wspólne przygotowanie w klasach i spożycie II śniadania, czyli wykonanie kolorowych kanapek i sałatek oraz ich degustacja.  

 To był bardzo ciekawy, kolorowy i smaczny dzień!

 

11111 44444 453 111111 123 753 145 2563 452 475 852 963  954

 

Skip to content