Śniadanie daje moc!

 

Śniadanie jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia, ponieważ to ono daje nam moc do działania. Bez śniadania czujemy się osłabieni i zmęczeni, a zjedzenie porannego posiłku poprawia nam nastrój i myślenie. Chcąc mieć udany i dobry dzień, należy zacząć go od pożywnego i pysznego śniadania. Każdy przyzna rację stwierdzeniu, że śniadanie zajmuje pierwsze miejsce spośród wszystkich posiłków w ciągu dnia. Ten posiłek ma ogromne znaczenie dla ucznia, ponieważ zjedzenie wartościowego śniadania sprawia, że ma on siłę na resztę dnia w szkole, potrafi skoncentrować się na zajęciach i wykonywać ćwiczenia na wychowaniu fizycznym.

Nasza szkoła od wielu lat bierze udział w programie „Śniadanie Daje Moc” organizując dla uczniów zajęcia, dzięki którym realizuje się główne cele projektu: zwiększanie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka.

Również w tym roku nauczyciele i wychowawcy z naszej szkoły wraz z uczniami postanowili w sposób szczególny uświetnić ten dzień. Ale zanim przystąpiono do realizacji zadań w finale, dzieci z klas młodszych uczestniczyły w swoich klasach w zajęciach promujących zdrowy styl życia. Gospodarzami szkolnego finału, który miał miejsce 8 listopada byli uczniowie z klas I – III. Uczniowie zaprosili i zachęcili przedszkolaków i starszych kolegów do przygotowania zdrowego, smacznego i kolorowego śniadania. Finał „Śniadanie Daje Moc” rozpoczął się od spotkania społeczności szkolnej na sali gimnastycznej, gdzie każda klasa promowała zdrowy, wcześniej wylosowany produkt (wodę, warzywa i owoce, produkty mleczne, zioła oraz produkty pełnoziarniste). Uczniowie przygotowali hasła, wierszyki, plakaty, które zaprezentowali na spotkaniu. Następnie pedagog szkolny poprowadził zajęcia z uczniami, podczas których wykorzystując prezentacją multimedialną pt. „Jestem tym, co jem” jeszcze raz uświadomił im jak zdrowe odżywianie wpływa na prawidłowe funkcjonowanie człowieka. To spotkanie dowiodło, że uczniowie posiadają znakomitą wiedzę na temat zdrowego odżywiania i wartości spożywania śniadania zarówno w domu jak i w szkole. Na zakończenie pierwszej części imprezy uczniowie przypomnieli sobie 12 zasad zdrowego odżywiania, które odczytano i zadeklarowano stosować w życiu. Wreszcie nastąpił najważniejszy moment naszego święta – wspólne przygotowanie w klasach i spożycie II śniadania, czyli wykonanie kolorowych kanapek i sałatek oraz ich degustacja.  

 To był bardzo ciekawy, kolorowy i smaczny dzień!

111 222 333 444  666  8888 9999 753 951 852 789 9874 8741  8423 9641862 9621

Skip to content