Spotkanie pierwszoklasistów z pluszowymi bohaterami literatury dla dzieci.

Światowy Dzień Pluszowego Misia był dla pierwszoklasistów okazją do spotkania z pluszowymi bohaterami literatury dla dzieci.

Świętowanie rozpoczęliśmy od opowiedzenia o swoich ulubionych pluszakach, które tego dnia przynieśliśmy do szkoły. Następnie poznaliśmy historię powstania pluszowego misia i legendę związaną z nazwaniem maskotki w języku angielskim „teddy bear”.

753

Pierwszym literackim pluszowym bohaterem tego dnia był Miś Uszatek – bohater książek Czesława Janczarskiego. Z uwagą wysłuchaliśmy opowiadań „W sklepie z zabawkami” i „Znów w sklepie z zabawkami” oraz obejrzeliśmy odcinek filmu animowanego o Misiu Uszatku pt.: „Suchy prowiant”. Okazało się, że większość z nas zna bajki o Misiu Uszatku!

Kolejnym pluszowym bohaterem tego dnia był Miś Paddington. Poznaliśmy historię angielskiego misia z Peru, bohatera książek Michaela Bonda i wysłuchaliśmy fragmentu jednej z nich. Obejrzeliśmy również odcinek filmu animowanego pt.: „Paddington i rezydencja” oraz zwiastun filmu o Misiu Paddingtonie. Zwiastun tak nas zainteresował, że na pewno obejrzymy wkrótce cały film.

Na koniec poznaliśmy krótką historię „Misia o małym rozumku”, czyli Kubusia Puchatka, bohatera książek Alana Aleksandra Milne, którego wszyscy dobrze znamy. Z zaciekawieniem wysłuchaliśmy fragmentu powieści z audiobooka w interpretacji Janusza Gajosa i obejrzeliśmy odcinek bajki pt.: „Pod dobrą opieką”.

Spotkania z poszczególnymi bohaterami przeplatane były pracami plastycznymi:

  • każdy z nas wykonał rysunek pluszowego misia według instrukcji „Wyturlaj Misia” 

111 145 756 7562

  • wspólnie pokolorowaliśmy gigantycznego pluszaka

7455.

Na koniec było zadanie matematyczne – odkodowanie misia.

5723

To był dzień pełen wrażeń!

 

Projekt zrealizowano w ramach uczestnictwa szkoły w „Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa”.

Skip to content