Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia 2018

Światowy Dzień  Tabliczki Mnożenia odbywa się co roku w ostatni piątek września. Właśnie wtedy szkoły z różnych stron świata, w tym również i nasza podstawówka  uczestniczą w tym wydarzeniu. Celem akcji jest zachęcenie wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w niecodzienny zabawowy sposób. Ta akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach.

Organizatorem Głównym jest Wydawnictwo „Karty Grabowskiego ze Szczecinka. Wydawnictwo promuje zabawową formę nauczania i uczenia się matematyki. Pomysłodawcą akcji „Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia” jest Andrzej Grabowski założyciel Wydawnictwa Karty Grabowskiego, który jest wielkim pasjonatem niecodziennego nauczania i uczenia się matematyki.

 „Tabliczkowa wiedza” była sprawdzana podczas krótkich egzaminów. Po klasach od trzeciej do ósmej przechodziły Patrole Egzaminacyjne zaopatrzone w losy. Chętni uczniowie rozwiązywali zadania, a uczeń, który w ciągu 3 minut rozwiązał poprawnie 5 przykładów z losu otrzymał tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia.

Każdy Ekspert Tabliczki Mnożenia mógł brać udział w drugim konkursie rozgrywanym na sali gimnastycznej, gdzie oprócz znajomości tabliczki mnożenia trzeba było wykazać się sprawnością fizyczną. Tytuł królowej tabliczki mnożenia otrzymały ex aequo Amelia Sztoler i Aleksandra Nycz, a królem został Adrian Maliszak. Gratulujemy!

 

25

Skip to content