Szlachetna Paczka – podsumowanie.

9 grudnia nasza szkolna Szlachetna Paczka trafiła do naszej podopiecznej. Wraz z przewodniczącą szkoły oraz przewodniczącą wolontariatu szkolnego udałam się do magazynu w Pszczynie, gdzie przekazałam paczkę pani Annie Harazin, wolontariuszce, która opiekowała się panią Gertrudą. W sumie trafiło do Niej 10 paczek (w tym kuchenka gazowa), turystyczna butla gazowa oraz 1,5 tony węgla.

Chciałabym serdecznie podziękować wszystkim, którzy włączyli się w organizację i przygotowanie paczki: rodzicom, uczniom i pracownikom szkoły. Zachęcam do zapoznania się z relacją z wręczenia paczki.

Karolina Fogel

 

Drogi Darczyńco,

w SZLACHETNEJ PACZCE chcemy pomagać tak, aby ludzie sami radzili sobie w życiu. Dziękujemy, że robisz to razem z nami!
Chcemy wydobywać z ludzi to, co mają w sobie najpiękniejsze. Dzięki przygotowanej przez Ciebie pomocy – wydobywasz piękno z rodziny, sprawiasz, że czuje się dla kogoś ważna. Naprawdę. Będziesz mógł o tym przeczytać w Prezencie.
Ty obdarowałeś rodzinę. A teraz rodzina (oznaczona numerem SLA-3346-562118), wolontariusz, który się nią opiekował chcą teraz obdarować Ciebie.

Relacja z wręczenia paczki Rodzinie.

Pani Gertruda była bardzo wzruszona podczas wręczania paczek. Kobieta była zdziwiona ilością rzeczy jakie otrzymała (szczególnie żywności). Na szczęście wszystkie pakunki zmieściły się w małym pomieszczeniu. Pani Gertruda najbardziej ucieszyła się z nowego piecyka gazowego – okazało się, że w tym tygodniu, stara kuchenka się zepsuła, był to zatem wspaniały prezent. Kobieta ucieszyła się także z karmy dla psa i kotów – te czworonożne pupile towarzyszyły nam podczas wnoszenia paczek do domu pani Gertrudy – chyba przeczuwały, że i dla nich kryje się coś w tych opakowaniach. Niespodzianką dla pani Gertrudy okazały się fartuchy, które były upominkiem specjalnym. Dotykając zaś miękkiego koca, który otrzymała, stwierdziła że nigdy takiego jeszcze nie miała. Była także bardzo zadowolona z opakowania korzennych pierniczków, bardzo takie lubi, a dodatkowo będą wspaniałą przekąską na zbliżające się święta. Starsza pani ze wzruszeniem dziękowała za wszystkie paczki, dzięki którym nie tylko spędzi ciepłe (jeden z podarunków to opał), ale i spokojne święta.

Co chce przekazać wolontariusz?

Szanowni Państwo, jest mi niezmiernie miło podziękować z tego miejsca za Państwa wielkie zaangażowanie w przygotowanie paczki, odpowiedź na potrzeby starszej, samotnej osoby i wielkie serce, jakie w te działania Państwo włożyli. Dbałość o szczegóły, rzetelne podejście do tematu, jak również kompleksowe przygotowanie paczki było niezwykłym atutem Państwa działań, widocznym od początku naszej współpracy. Dlatego dziękuję raz jeszcze za okazane dobro, życząc Państwu jednocześnie dalszej chęci niesienia pomocy innym, jak również wszelkiej pomyślności i przeżycia nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia we wspaniałej rodzinnej atmosferze, z poczuciem, że również dla pani Gertrudy, te święta będą wyjątkowe.

 

1 3

 

Skip to content