Szlachetna Paczka – START!

123654

Po raz kolejny nasza szkoła włącza się w akcję Szlachetna Paczka. Baza rodzin została oficjalnie otwarta 19 listopada. Zachęcamy do zapoznania się z opisem i potrzebami rodziny, której pomagamy w tym roku. Zbliżają się święta – otwórzmy nasze serca dla innych, by i oni mogli się nimi cieszyć w pełni i wiedzieli, że ktoś o nich pamięta!

 

Rodzina o kodzie SLA II-1970-534277

Opis rodziny

Pani Zofia (59 l.) i pan Czesław (58 l.) są samotnie żyjącym rodzeństwem. Obydwoje są poważnie chorzy. Pani Zofia cierpi na zanik mięśni, a jej brat Czesław ma chory kręgosłup. Stan zdrowia nie pozwala kontynuować pracy w zawodach, w których są wyuczeni. W życiu codziennym także mają duże trudności – nie wystarcza na jedzenie, ubywa im sił, aby uprawiać ogródek, dbać o dom. Pani Zofia porusza się o kulach. Rodzina ta utrzymuje się tylko z renty chorobowej pani Zofii (860 zł), a ich miesięczny dochód po odliczeniu opłat i wydatków na leki wynosi niecałe 200 zł. Często są zmuszeni do pożyczenia pieniędzy od kuzyna, zawsze pilnują aby oddać dług na czas.  Pomimo tych wszystkich trudności, rodzeństwo wspiera się wzajemnie. Pani Zofia gotuje – bardzo to lubi, pan Czesław pracuje sezonowo, wyręcza siostrę w obowiązkach domowych, np. w sprzątaniu domu. Choć warunki życiowe są trudne, rodzeństwo wierzy, że uda się im zdobyć finanse na opłaty i żywność.  Wśród największych potrzeb pani Zofia wymienia żywność, ponieważ zaoszczędzone pieniądze mogliby przeznaczyć na opłaty. Warte uwagi są także środki czystości i higieny osobistej. Nowa para ciepłych kapci dla pani Zofii i dla brata byłyby miłym prezentem, ponieważ w starym domu piec znajduje się w jednym pokoju.

Potrzeby rodziny

Żywność: herbata, cukier, konserwy mięsne, kawa, makaron, olej, konserwy rybne, mąka, dżem, warzywa w puszkach inne produkty żywnościowe: sól, przyprawy, warzywa do zupy, słodycze: ciastka kruche, wafle.

Środki czystości: proszek do prania, płyn do mycia naczyń, mydło/żel myjący, pasta do zębów, płyny czyszczące, szampon, szczoteczka do zębów, papier toaletowy, gąbki do mycia, chusteczki.

Obuwie dla Zofii: ciepłe kapcie po domu rozmiar: 37/38

Obuwie dla Czesława: ciepłe kapcie po domu rozmiar: 42/43

Specjalne upominki: obrus na stół prostokątny (jasne odcienie np. kremowy, delikatny wzór), pani Zofia i pan Czesław lubią czytać książki, gazety o życiu, religii.

 

Zbiórka trwa do 7 grudnia. 

Skip to content