Uczymy się wolontariatu

Uczniowie z naszej szkoły od wielu lat chętnie angażują się w różne akcje charytatywne. Ich postawa zasługuje na uznanie, tym bardziej, że tych działań jest bardzo dużo. Są to:  

  • Zbiórka nakrętek – przez cały rok zbieramy nakrętki. Pieniądze ze sprzedaży nakrętek są przeznaczane na pomoc medyczną i rehabilitację dla niepełnosprawnej osoby.
  • Góra Grosza – kolejny raz włączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji, której celem jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną.
  • Pomoc misji Moloko w Kamerunie – w październiki zorganizowano zbiórkę śpioszków oraz  koszulek dla noworodków. Ubranka trafiły do przedszkola i sierocińca prowadzonego przez Siostry Misjonarki w Kamerunie.
  • Szlachetna paczka – po raz kolejny nasza szkoła włączyła się w akcję Szlachetna Paczka. Rodzina, dla której zorganizowaliśmy paczki (Pani Zofia (59 l.) i pan Czesław (58 l.) to ubogie, bardzo schorowane samotnie żyjące rodzeństwo) bożonarodzeniową niespodziankę otrzymała 10 grudnia.
  • Pomoc dla zwierząt w ośrodku dla zwierząt w Grzawie – zebraliśmy sporą ilość karmy, która w formie prezentu mikołajkowego powędrowała do ośrodka. Podobną akcję planujemy na wiosnę.
  • Marzycielska poczta – to akcja, która polega na wysyłaniu tradycyjnych listów i kartek do ciężko chorych dzieci. Takie przesyłki są bezcennym wsparciem w walce z chorobą. Planujemy zorganizowanie tej akcji w okresie wielkanocnym.

Zaangażowanie uczniów i ich rodzin pozwala uwierzyć, że wśród nas jest bardzo dużo osób, które chętnie pomagają i potrafią się podzielić z innymi. Udział w akcjach charytatywnych to tylko krok od wolontariatu, czyli dobrowolnej, świadomej praca na rzecz innych lub całego społeczeństwa. Wolontariatu nasi uczniowie uczą się już od najmłodszych lat. Taka postawa budzi podziw i uznanie.

 

145

Skip to content