Wernisaż wystawy prac Amelii Kowalczyk

Otwarcie wystawy prac młodej artystki z Międzyrzecza odbyło się 28.02. br. w Młodzieżowym Domu Kultury nr 1 im. Artystów Rodu Kossaków w Tychach. Oprócz prac Amelii, swoje dzieła prezentowało dziewięć innych utalentowanych malarek uczęszczających na zajęcia plastyczne do tyskiego MDK 1. Amelia, opowiadając o swoich pracach, wyznała, że są to obrazy namalowane przez nią od 6 roku życia do chwili obecnej (jest uczennicą VI klasy). Mama Amelii dodała, iż nie są to najwybitniejsze spośród dzieł córki, gdyż te najlepsze zostały wysłane na liczne konkursy, w których zostały docenione przez jury. Na wystawie można było podziwiać osiem obrazów wybranych z bogatego dorobku Amelii i dostrzec rozwój jej talentu i umiejętności na przestrzeni sześciu lat pracy. Obecnie Amelia doskonali się plastycznie pod kierunkiem p. Elżbiety Machury. Warto też wspomnieć, że Młode Artystki brały udział w przygotowaniu wystawy „krok po kroku”. Mówił o tym w swojej przemowie Maciej Gruchlik, dyrektor MDK 1.

Jak na prawdziwy wernisaż przystało, zaproszeni goście mogli podziwiać występy artystyczne dwóch zespołów tanecznych oraz delektować się przygotowanym poczęstunkiem.

Podczas wernisażu towarzyszyli Amelii Rodzice, Dziadkowie, nauczyciele oraz koleżanki z klasy ze Szkoły Podstawowej w Międzyrzeczu. Wystawę Młodych Artystek można było oglądać do 13.03.2019 r.

 

1111 222 333 444

Skip to content