Wielkanocne refleksje

1 9

„A dzisiaj jest Wielkanoc…” – pod takim tytułem odbyły się rozważania, które w Wielką Środę zaprezentowali uczniowie klasy piątej oraz nasz chór szkolny z okazji tegorocznych Świąt Wielkanocnych. Występ był montażem słowno-muzycznym z wykorzystaniem prezentacji multimedialnej. Uczniom wspaniale udało się stworzyć świąteczną atmosferę, łącząc nastrój zadumy towarzyszący tajemnicy Zmartwychwstania oraz obchodom Roku Miłosierdzia z radością oczekiwania na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie. Wykorzystane w programie fragmenty poezji i prozy autorstwa księdza Jana Twardowskiego przeplatały się z nastrojowymi piosenkami oraz zdjęciami. Uczniowie odśpiewali również hymn ŚDM „Błogosławieni miłosierni”.

Po rozważaniach i refleksjach dzieci przygotowanych pod kierunkiem pani Karoliny Fogel z pomocą pani Joanny Goc, nadszedł czas na życzenia świąteczne, które uczestnikom spotkania złożyli Pani Dyrektor Małgorzata Wolny oraz szanowni Goście: Ksiądz Proboszcz Andrzej Słabkowski i Przewodniczący Rady Gminy Marek Kumor. Spotkanie uświetnili także swoją obecnością: Podinspektor ds. edukacji i wychowania Gminy Bojszowy – pani Urszula Pomietło, przewodnicząca Rady Rodziców – pani Monika Janosz, a także emerytowani pracownicy szkoły – panie: Krystyna Pierchała, Małgorzata Tarnawa, Danuta Kwiecień, Danuta Mandla.

Na prośbę Księdza Proboszcza, przedstawienie „A dzisiaj jest Wielkanoc…” zostanie zaprezentowane w niedzielę 3 kwietnia br. o godz. 15.00 w kościele parafialnym w Międzyrzeczu. Uczniowie wraz z opiekunami serdecznie zapraszają do obejrzenia wielkanocnych rozważań!

 

1 2 3 4 5 6

Skip to content