Wspaniały prezent od Rady Rodziców

Uczniowie naszej szkoły, dzięki hojności Rady Rodziców, pojechali 21.04.2015 r. na wycieczkę do Wieliczki i Krakowa, by zwiedzić Kopalnię Soli „Wieliczka” i popłynąć w rejs statkiem po Wiśle.

Zwiedzanie kopalni odbyło się w dwóch grupach. Młodsi uczniowie z klas I – III przemierzali kopalniane korytarze, by odkryć Solilandię, bajkową krainę, siedzibę Skarbnika, do której oprócz przewodnika prowadził dzieci wesoły, ale leniwy i kapryśny Soliludek. Na trasie wędrówki mali odkrywcy poznawali legendy związane z kopalnią, oglądali solne pomniki wielkich Polaków, m.in. Mikołaja Kopernika i Józefa Piłsudskiego, podziwiali najpiękniejszą kaplicę Św. Kingi z misternie rzeźbioną podłogą, kryształowymi żyrandolami i zapierającymi dech w piersiach ołtarzami i płaskorzeźbami. Poszukując Solilandii, dzieci otrzymały od przewodnika różne zadania do wykonania, z których rozliczył je Skarbnik. Za bezbłędne wykonanie wszystkich zadań i znalezienie wyznaczonych artefaktów, uczniowie otrzymali dyplomy oraz solizaki. Starsi uczniowie z klas IV – VI tropili ślady legend wielickiej kopalni, również łącząc zwiedzanie z edukacją i zabawą. Spotkali Skarbnika, który wyznaczył im zadania do wykonania: sprawnościowe – toczenie drewnianych walców przy użyciu kijów, ułożenie drewnianej konstrukcji z klocków; quizy z wiedzy dotyczące różnych typów soli czy pomników znajdujących się w kopalni. Uczniowie poszukiwali też pierścienia św. Kingi w skrzyni soli. Za dobrą pracę otrzymali nagrody.

Zwiedzanie zakończyło się pysznym obiadem w urokliwych podziemnych komnatach kopalni. Następnie uczniowie pojechali do Krakowa, gdzie czekała ich kolejna wielka przygoda – godzinny rejs statkiem po Wiśle i zwiedzanie Grodu Kraka z tej perspektywy.

Wycieczkę zorganizowała i w całości sfinansowała Rada Rodziców. Jest to piękny prezent z okazji tegorocznego Dnia Dziecka. Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców oraz Państwu Monice i Sławomirowi Janoszom, którzy pojechali na wycieczkę wraz z uczniami i nauczycielami. DZIĘKUJEMY!

 

20150421_104524 DSCN9227 DSCN9228 DSCN9232 DSCN9237 DSCN9241 DSCN9249 DSCN9250 DSCN9253 DSCN9256 DSCN9258 DSCN92602

Skip to content