Wspólne kolędowanie

Wtorkowy wieczór 8 stycznia 2019 r. na długo zapadnie w pamięci nie tylko uczniów, ich Rodziców, Dziadków, ale też wszystkich Mieszkańców Międzyrzecza, którzy przyjęli zaproszenie na doroczne bożonarodzeniowe spotkanie pod nazwą „Wspólne kolędowanie”.

Szanownych Gości, wśród których znajdowali się Ksiądz Proboszcz Andrzej Słabkowski oraz Panowie Organiści: Antoni Sosna i Paweł Ulczok, bardzo serdecznie przywitała Pani Dyrektor Małgorzata Wolny wraz z Emilią Łatką, uczennicą klasy VIII, która tego wieczoru zajęła się konferansjerką.

Na rozpoczęcie spotkania Emilia zaprosiła Gości do obejrzenia montażu słowno-muzycznego pt. „Czas kolędy!” przygotowanego przez młodszych uczniów z klas od pierwszej do czwartej pod kierunkiem wychowawczyń: Beaty Bednorz, Zofii Drobiczek i Tamary Żelaznej.

Po śpiewie i recytacji najmłodszych nadszedł czas na pierwszą wspólną kolędę. Uczestnicy spotkania, przy akordeonowym akompaniamencie wykonanym przez Panów Organistów, zaśpiewali wspólnie „Bóg się rodzi!” nazywaną czasem królową polskich kolęd – wybitny utwór napisany przez Franciszka Karpińskiego.

Następnie przed publicznością, wystąpili starsi uczniowie, którzy zaprezentowali współczesne jasełka pt. „Wigilijna ulica”. W przedstawieniu pojawili się zarówno przedstawiciele zamieszkujący miasto: biznesmeni (Paweł Stanowski i Michał Urbańczyk), nastolatki (Sandra Błotko, Lena Lysko), starsze panie czekające na przystanku autobusowym (Kornelia Janosz, Magdalena Fogel), tata z dzieckiem (Paweł Stanowski, Amelia Sztoler), gazeciarz (Mikołaj Miernik), przypadkowy przechodzień (Karol Utrata), jak i tradycyjne jasełkowe postacie: Święta Rodzina (Magdalena Fogel, Olga Zygmuncik), pasterze (Błażej Stania, Wiktor Krupka, Krystian Komraus), trzej królowie (Jakub Kocek, Adam Sitko, Michał Urbańczyk). Klamrą spinającą była postać dziennikarza (w tej roli Zygmunt Zięba z kl. VI) przeprowadzającego wywiad z przypadkowo pojawiającymi się na przedświątecznej ulicy bohaterami i próbującego ustalić, czym obecnie dla ludzi są Święta Bożego Narodzenia. Dziennikarzowi stale towarzyszył na scenie operator kamery (Kacper Piłatyk), który „utrwalał” na taśmie wszystkie rozmowy. Na rozpoczęcie i zakończenie jasełek uczestnicy spotkania wysłuchali dwóch popularnych świątecznych piosenek w wykonaniu chórku szkolnego prowadzonego przez Joannę Goc, nauczyciela muzyki: „Zaśnieżone miasta” z repertuaru  Gromee feat. Sound’n’Grace oraz „Ding Dong” śpiewanej w oryginale przez znaną wokalistkę Kayah. Przedstawienie uczniów starszych przygotowała Anna Ziomek-Kocek, nauczyciel języka polskiego.

Gdy występy uczniowskie dobiegły końca, Emilia zaprosiła wszystkich Gości do wspólnego śpiewania kolęd z towarzyszeniem muzyki w wykonaniu Panów Organistów. Tutaj prym organizatorski wiodła Pani Dyrektor w otoczeniu młodszych uczniów.

Obok uczty dla oczu i uszu nie mogło zabraknąć również uczty dla podniebienia – słodkiego poczęstunku przy kawie przygotowanego przez Radę Rodziców, za co serdecznie dziękujemy! Przepyszne wypieki Mam cieszyły uczniów jeszcze przez dwa kolejne dni!

Wyrazy podziękowania kierujemy do wszystkich Mieszkańców Międzyrzecza, którzy przyjęli zaproszenie na „Wspólne kolędowanie”. Nisko kłaniamy się Panu Antoniemu Sośnie i Panu Pawłowi Ulczokowi, którzy poświęcili swój czas, by grą na akordeonach uświetnić nasze szkolne, świąteczne spotkanie! Dziękujemy!

Fot.: pan Krzysztof Ewicz. Bardzo dziekujemy!

111 142 452 456 5842 963 7854 366411 852 954 485 8621 852 963214 9635 753 9542 6521 85321

Skip to content