Wycieczka do fabryki ozdób choinkowych

Uczniowie naszej szkoły odwiedzili 27 listopada br. miejsce niezwykłe, jakim jest Fabryka ozdób choinkowych „Decora” w Miechowie słynąca z produkcji artystycznych, ręcznie dekorowanych bombek i ozdób szklanych. Fabryka mieści się w starym budynku z cegły. Międzyrzeccy uczniowie zwiedzali ją w dwóch grupach: klasy I – III i klasy IV – VI. Gdy młodsza grupa poznawała proces produkcji ozdób, starsi uczniowie własnoręcznie dekorowali bombki. Potem nastąpiła zamiana.

W trakcie zwiedzania fabryki pani przewodnik opowiadała uczniom o etapach tworzenia ozdób i bombek. Każdy mógł obejrzeć z bliska, jak wygląda ich produkcja i ile czasu zajmuje. Uczniowie przyglądali się, jak pracownicy fabryki najpierw pod wpływem gorącej temperatury formują ze szklanych półtorametrowych rurek kształty bombek, następnie posrebrzają je, potem precyzyjnie i kolorowo dekorują, aż w końcu pakują do kartonowych pudełek. Największą atrakcją okazało się własnoręczne malowanie bombek pod czujnym okiem pań dekoratorek. Każde dziecko miało dostęp do pędzli, farb akrylowych i wzbudzających największy zachwyt brokatów w pracowni zakładu. Udekorowane bombki ustawiano na stojaku do suszenia, a następnie zapakowano w kartonik z imieniem dziecka po to, aby każdy otrzymał swoją bombkę. Na zakończenie wycieczki każde dziecko otrzymało wykonane przez siebie dzieło.

Ogromnym zainteresowaniem wszystkich uczniów i wychowawców cieszył się sklepik firmowy wyposażony w ozdoby choinkowe i bombki. Ich różnorodność, oryginalność i piękne wykonanie spowodowały, że z Miechowa wrócili z pakunkami – pudełkami z choinkowymi ozdobami. No i oprócz własnoręcznie malowanych bombek zostało po warsztatach coś jeszcze – brokat, którym wszyscy byli przyozdobieni. Tegoroczne choinki w domach naszych uczniów będą jeszcze piękniejsze.

1 2 

1 2 4 4 5 5 6 7 8 99

Skip to content